תוכנית שידוכים ברמה אחרת: הכירו את המרכז הייחודי בישראל, המשלב אימון אישי להעצמה לקראת זוגיות, יחד עם איתור הצעות לדייטים ואחראי על עשרות שידוכים מוצלחים בכל הארץ.

ישנם דרכים מגוונות למצוא את בן או בת הזוג שלנו. זה יכול להיות במסגרת אירוע חברתי כזה או אחר, במסגרת לימודית כלשהי או אפילו בפגישה ברחוב - אין לדעת מתי נפגוש את הזיווג שלנו… אך לא לחינם נאמר "קשה זיווגו של אדם יותר מקריעת ים סוף", מציאת ובניית זוגיות זה דבר מאתגר. שיטה נוספת למציאת זוגיות הנפוצה מאוד כבר אלפי שנים היא "שידוך" - פגישה בין שני אנשים שנמצאו מתאימים בעיני מכרים משותפים ונפגשים על מנת למצוא זוגיות בריאה והקמת משפחה.

יעל רשף – הבעלים של מרכז איחודים (מתוך מאגר פרטי)

"הבעיה של לא מעט אנשים היום היא שהם מחפשים זוגיות באפליקציות ובאתרים ופוגשים אנשים שלא מתאימים להם. אפילו כשהם נפגשים באופן טבעי, אין להם מספיק רקע וידע קודם בנושא זוגיות והם עושים טעויות קריטיות גם בבחירת בן הזוג וגם ביצירת הזוגיות שלהם. אנשים רבים מתחתנים בתקווה לחיים טובים, אך מוצאים את עצמם מהר מאוד מפרקים את החבילה" – כך מספרת לנו יעל רשף, הבעלים של מרכז איחודים המלווה אנשים למציאת זוגיות ומספק שירות שידוכים,יחד עם אימון אישי לחתונה.

יעל, את למעשה טוענת שכדי למצוא זיווג לאדם צריך לפנות לשדכן שמכיר הרבה אנשים ולא לחפש באתרים ואפליקציות?

"לא בדיוק, אני מאמינה שכדאי לפתוח את כל האפשרויות למציאת רעיון טוב לפגישה עם האדם הנכון. אך גם להיות בקשר עם גורם מקצועי, מתחילת הקשר, כדי שהבחירות וההחלטות יהיו נכונות וכדי שהקשר הזוגי יהיה בריא כבר מהפגישה הראשונה.
תראה הרבה אנשים עסוקים היום בנסיון לשדך ולחבר בין אנשים. יש מודעות גדולה לבעיית הרווקות המאוחרת בארץ וארגונים רבים ונפלאים קמו בשנים האחרונות כדי לעזור. אבל אצלנו יש יחס אישי ועקבי עד החתונה. בהרבה מקרים שנתקלתי בהם אין שום יחס אישי ללקוח ואפילו במקרים קיצוניים ישנם כאלו שפשוט נעלמים ביום בהיר. אצלנו זה לא קורה, כי הבנו את החשיבות של הליווי האישי והיום יש לנו הרבה חתונות וזוגות שמעידים על זוגיות טובה לתווך ארוך וזה הכי חשוב לנו"

יעל רשף ומשפחתה (מתוך מאגר פרטי)

ואיך למעשה זה שונה במרכז איחודים שהקמת?

"בנוסף לשירות של השידוכים שאתה מכיר, אנחנו במרכז איחודים מעניקים אימון אישי למציאת ויצירת זוגיות, למעשה אנשים פונים אלינו לייעוץ בתקופת הרווקות שלהם ואנו מלווים אותם יד ביד כל הדרך עד ליום הגדול של החתונה. ישנם אנשים שמצאו זיווג מאפליקציה או אתר ומתייעצים אתנו אם ההצעה שקיבלו שם טובה ואיך להמשיך ולחזק את הקשר"

רגע, למה שבעצם אדם שמחפש זוגיות יצטרך לעבור תהליך של אימון אישי ולא יסתדר לבד?!

"הרווקים שמגיעים אלינו מרגישים הרבה פעמים לבד במסע הזה של מציאת זוגיות ואנחנו כאן לחזק להם את האמונה בעצמם, לתת תקווה ודרך לאנשים למצוא את בן או בת הזוג שלהם כמה שיותר מהר.
חוויות הרווקות יכולה להיות מאוד מאתגרת. יש הרבה חוסר וודאות, דחיה, שחיקה ולפעמים אפילו טראומות ואכזבות מהעבר שיכולים מאוד להשפיע על ההתקדמות של הרווקים לזוגיות.

הרבה אנשים חושבים שהם רק צריכים הצעה טובה לזוגיות וזה נכון, אבל הם גם צריכים לבדוק אם הבחירות שלהם מדויקות ומה קורה במהלך הקשרים שמעכב אותם מלהתקדם.
מנסיון ראינו שאנשים שבאים אלינו לתהליך,די מהר נכנסים לזוגיות ומתחתנים."

אני מבין מה שאת אומרת, אז איך בעצם מתחילים תהליך אתכם?

"אנחנו מתחילים בפגישה פרונטלית פנים מול פנים או בזום כדי לבדוק התאמה לתכנית. במידה ויש התאמה, אנחנו עושים פגישה עמוקה יותר כדי להבין יותר מה הצורך והבקשות של הלקוח.
כיוון שיש לנו צוות שלם של שדכניות שיכול לאתר הצעה, אנחנו מקליטים את שיחת הזום ומכניסים לאתר שלנו. רק הצוות שלנו יכול לראות ת המידע באתר וכך הם יכולים לראות במי מדובר מעבר לפרטים ותמונה יבשים.

לאחר מכן אנחנו מחברים שדכנית מתאימה ומאמנת אישית. הקשר עם השדכנית / המאמנת הוא רציף, כך שאף אחד לא נעלם, אנחנו כאן עוקבים כל הזמן איך ההתקדמות ומה אפשר עוד לעשות כדי להגיע לזוגיות וחתונה.
למעשה אחרי כל פגישה אפשר להתייעץ איתנו, לספר איך הולך בקשר. יש אנשים שמנסים שנים למצוא זוגיות וזה פשוט נתקע ואנחנו במרכז איחודים רוצים לבדוק למה ולוודא שהם מתקדמים לחתונה. ב"ה יש לנו עשרות הצלחות וחתונות בשטח"

איך אדע שיש לי הבטחה לחתונה אצלכם?

אף אחד לא יכול להבטיח הצעות שידוך טובות ובטח לא חתונה. מה שאנחנו יכולים להבטיח זה את הזמן והמאמץ שלנו לאתר הצעה טובה דרך המאגרים והקשרים שלנו ואת הליווי שלנו בשיחות ואימון בתהליך.

יעל, ספרי לי על ההתחלה, איך הגעת לזה שאת מקימה מרכז כל כך גדול בעשר אצבעות?

"במקור אני מורה, עזבתי את עולם ההוראה והתחלתי לעסוק באימון לפני כשבע שנים. הגיעו אלי אנשים שמחפשים זוגיות לתהליך אימון והם התלוננו שאין להם דייטים נורמלים. התחלתי לעסוק בשידוכים וראיתי שאני מצליחה. עשיתי 13 חתונות בארבע שנים האחרונות והמשכתי ללוות באימונים עוד עשרות אנשים לחתונה. בתקופת הקורונה פנו אלי כל כך הרבה אנשים שהייתי צריכה להקים מאגר באתר מיוחד ולגייס צוות של שדכניות ומאמנות מכל הארץ. היום אני מלמדת שדכניות איך ללוות לחתונה, כי אני מאוד מאמינה בשילוב הזה"

האם תוכלי לתת טיפ לקוראים שלנו שנמצאים כרגע בשלב הזה בחייהם בו הם מחפשים זוגיות?

"וודאי, אני ממליצה לכל אדם שמחפש זוגיות בימים אלה, להתייעץ עם אנשים מקצועיים ולא רק עם חברים ומשפחה שהם לא אובייקטיבים. לא להתייאש ולנסות למצוא זוגיות בכמה שיותר אפיקים במסגרת הכוחות שלך, אך חשוב להבין מי אתה ומה אתה מחפש במהלך הדרך מבלי לאבד את הבטחון האישי שלך ושמחת החיים."

יעל רשף, אני מודה לך על שהקדשת מזמנך לצורך קיום הראיון הזה, למי מהקוראים שלנו שמעוניין לקבל פרטים על התהליך, איך הוא מגיע אלייך?

"על מנת שנוכל לבדוק התאמה לתהליך יש צורך להירשם לשיחת ייעוץ, לאחר השיחה נתחיל בתהליך למציאת הזיווג המיוחל"

ליצירת קשר עם מרכז "איחודים" השאירו פרטים בטופס