חיסכון של מאות אלפי שקלים במשכנתא: הכירו את ברקת 360, חברה מובילה בתחום המשכנתאות בישראל

הכירו את משפחת כהן, זוג צעיר מאיזור המרכז שהתחתן לפני כ-8 שנים ומאז הצליח לחסוך בכל חודש סכום מסוים מהמשכורת לצורך קניית הדירה הראשונה. בשנתיים הראשונות הם עוד גרו אצל ההורים, ולאחר שהמשפחה התרחבה, החליטו לשכור דירה נחמדה העונה לצרכיהם. וכך, במהלך 6 השנים האחרונות הם נודדים מבית לבית ורק חולמים על היום בו יהיה להם מספיק הון עצמי ויוכלו לרכוש את בית חלומותיהם. והנה, לאחר 8 שנות גלות הגיע הרגע והם סוף סוף חסכו מספיק כסף לצורך רכישת הדירה, אך להפתעתם, כשישבו מול פקידת המשכנתאות של הבנק התברר להם שההחזר החודשי הצפוי גדול עליהם. הפקידה של הבנק הרגיעה אותם ואמרה שהיא יכולה להקטין להם משמעותית את ההחזר החודשי והם מיד הסכימו וחתמו.

 

ברקת 360

נתנאל אוחיון – שותף ובעלים בחברת ברקת 360

"זו פחות או יותר הטעות שיעשה כל אדם שילך לבנק לקחת משכנתא ולא יעזר בייעוץ מקצועי", כך מספר לנו נתנאל אוחיון, בעלים ושותף בחברת ברקת 360 המספקת שירותי ייעוץ משכנתא. לדברי אוחיון, נציגי הבנקים מפתים את הלקוחות בהחזר חודשי נמוך ובכך רוכשים את אמונם כשבעצם הם מוכרים להם משכנתא בתנאים מסוכנים ביותר!, משכנתא שלכאורה חוסכת ללווה כסף בכל חודש, אך משתלמת מאוד לבנק לטווח הארוך. זו בדיוק הסיבה שלפני שניגשים לקחת משכנתא חובה להיעזר בשירותיו של יועץ מקצועי.

רגע אחד, כוונתך היא שה"מומחים" של הבנק הם לא מקצועיים?!

"חס וחלילה, הם מאוד מקצועיים והם מבינים טוב מאוד במשכנתא, אך אל לנו לשכוח שבנק הוא גוף עסקי שפועל למטרות רווח שמודד ומתגמל את עובדיו בהתאם לתרומתם לארגון וליעדיו. מטבע הדברים, עובדי הבנק דואגים קודם כל לאינטרס של מקום העבודה שלהם, וזה בדיוק מה שהם עושים, כשהם מציגים ללקוח החזר חודשי מפתה שמאחוריו מסתתרת משכנתא מאוד לא יעילה שמאלצת את הלווים להחזיר בעיקר ריבית במשך שנים רבות וכמעט ולא להחזיר את קרן ההלווה, מה שמניב רווחים יפים ביותר לבנקים ושורף הון עתק ללווים לא מנוסים."

אוקיי, ובמה אתה בתור יועץ חיצוני שונה מהם?

"אנו בחברת ברקת 360 פשוט דואגים לאינטרס של הלקוחות שלנו. תפקידנו הוא לדאוג שהלקוחות שלנו יקבלו את המשכנתא הזולה ביותר והמתאימה ביותר לצרכים והיכולות שלהם וכל זה מבלי שיצטרכו להגיע פיזית לבנק (למעט למעמד החתימה)."

ברקת 360

משה זקן – שותף ובעלים בחברת ברקת 360

מה אתם בעצם עושים בשביל הלקוחות שלכם?

"אנו עושים עבורם הכל! החל מסקר שוק מפרך בין הבנקים השונים הכוללים לעיתים משא ומתן עיקש ועד לתכנון מסלולי המשכנתא המתאימים אישית עבור כל לקוח ולקוח בדגש על המילה מותאמים אישית."


תראה הכל טוב ויפה, אך קיימים היום כל כך הרבה יועצי משכנתאות בשוק, במה אתם שונים מהם?

"ברקת 360 היא חברה גדולה, בעלת ניסיון רב עם מגוון עסקאות. היועצים המקצועיים שלנו, יוצאי המערכת הבנקאית ובתי הספר למשכנתאות הטובים בארץ מתאימים את המשכנתא לפרופיל הכלכלי של הלקוח. לאחר הביצוע מומחי ברקת 360 נשארים עם יד על הדופק וברגע שיש אפשרות להוזיל את המשכנתא ולבצע מחזור הלקוחות מקבלים על כך התראה."


עלות לקיחת ייעוץ משכנתא יכולה להגיע לעיתים אף למחיר של קרוב ל10,000 ש"ח, איך זה בדיוק משתלם ללקוח?

"כפי שאמרתי, הלווה יכול לפנות ל"מומחים" של הבנק "ולחסוך" את הכסף הזה, אך עליו לקחת בחשבון שכנראה לטווח הרחוק הוא הולך לשלם כ- 150,000 ש"ח מיותרים לפחות על משכנתא יקרה להיות מופתע מהחזר חודשי משתנה שעלול לקפוץ באלפי ₪ ואף לשלם כנסות גבוהים בגין מחזור ו/או פירעון מוקדם.
במילים אחרות אנו מצליחים לחסוך ללקוחותינו מעל ל-150,000 ש"ח בהחזר המשכנתא הכולל."


כשאתה מציג את זה ככה, זה בהחלט נשמע הגיוני מאוד, מהם תנאי הסף שבלעדיהם לא ניתן לקבל משכנתא?

"חייב שיהיה ללקוח משכורת הולמת, או הכנסות מעסק עצמאי וחייב שיהיה לו הון עצמי של 25 אחוז מסכום הדירה לכל הפחות (בהנחה ומדובר בדירה ראשונה)."

ברקת 360

שאול שארגורודסקי – שותף ובעלים בחברת ברקת 360


נתנאל, האם תוכל לתת טיפ בענייני משכנתא לקוראים שלנו?

"וודאי, חשוב להבין שיש שוני בין הבנקים השונים, בין הסניפים השונים ואפילו בין הפקידים השונים-ולכן חובה לעשות מכרז ריביות לפני החתימה על המשכנתא."


לטובת הקוראים שלנו שרוצים להתייעץ אתכם בשאלה לגבי המשכנתא שלהם, איך ניתן להגיע אליכם?

"פשוט מאוד, אתן לך לינק שתצרף לכתבה, הם לוחצים על הלינק ומשאירים פרטים בטופס, משם אנחנו לוקחים את זה ונחזור אליהם תוך זמן קצר."

לקביעת שיחת ייעוץ עם חברת ברקת 360 לחצו כאן >>