לראשונה בישראל: יועץ נדל"ן מראש העין הטוען כי יצליח למכור את דירתכם באמצעות שיטה חדשנית למכירת נכסים בישראל, בראיון מיוחד וחושפני

בישראל 2021 מכירה של דירה הפכה להיות פעולה קשה מאוד לביצוע…היצע הנכסים בשוק גבוה מאוד, דבר הגורם לכך שרבים מהנכסים המפורסמים במחיר מסוים, כלל לא נמכרים במחיר זה ולעיתים אף רחוק מכך. זו בדיוק הסיבה שכדאי ומומלץ מאוד להיעזר בשירותיו של איש מקצוע מהתחום, שיוכל לדאוג לאינטרס שלכם כמוכרי הדירה. את יועץ הנדל"ן מר ינאי גניס, פגשנו מחוץ למשרדו בראש העין לשיחה קצרה על עתיד הנדל"ן בישראל…

קואליטי נכסים - ינאי גניס

ינאי גניס, מומחה בשיווק נכסים בשיטה ייחודית והינו בעל תואר ראשון במנהל עסקים ושיווק, שכבר הספיק למכור עשרות נכסים בשנה וחצי האחרונות בהיקף מכירות של עשרות מיליוני שקלים. הוא טוען שהבעיה הראשונה עם שוק מוכרי הדירות בישראל היא שהם לא תמיד מחויבים באמת לתהליך!, ובנוסף לכך, מתקשים להבין שכדי למכור את דירתם יהיה עליהם לעבור תהליך שינוהל בצורה מקצועית.

ינאי, מה בעצם כלול בשירות שלך?

"השירות שלי הוא 360 מעלות ומקיף כל מה שנדרש כדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר! החל משלב הביקור בנכס והבנת יתרונותיו, דרך שיטת השיווק הייחודית שלנו (ההפוכה ב- 180 מעלות משיטת השיווק הרגילה) הכוללת בין השאר פעולות שיווק ופרסום מגוונות, ועד לניהול מו"מ וסגירת העסקה."

ובמה אתה שונה ממתווכים אחרים? 

"ישנם מס דברים בהם אני שונה:

  1. שיטת שיווק חדשנית, ההפוכה משיטת השיווק הרגילה שאתם מכירים!
  2. פרסום ושיווק במגוון ערוצים, מעבר להיותי בוגר קורסים כיועץ נדלן כאן בארץ, אני גם בעל תואר ראשון במנהל עסקים ושיווק ולפני שנכנסתי לתחום הייתי מנהל שיווק ומכירות בחברות גדולות בארץ ובחו"ל.  
  3. יצירת תחרות והפיכת הנכס שלכם למוצר נחשק ולא עוד אחד מיני רבים!."

נשמע מבטיח!, איך הגעת לעסוק בתחום הזה?

"לפני 3 שנים עסקתי במכירת דירות בחו"ל, שם ביצעתי עסקאות מאוד גדולות, שעם הזמן בנו ועיצבו את שיטות השיווק והמכירה שלי כיום. לאחר שחזרתי לארץ, רציתי להמשיך לעשות חיל בתחום גם כאן ולפני כשנה וחצי התחלתי לעבוד עם רישיון תיווך ישראלי."

והנה שאלת השאלות, למה שלא ינסו למכור את הדירה שלהם לבד בפלטפורמות האינטרנט השונות?

"זו אכן שאלה שנשאלתי רבות, מדובר באלטרנטיבה שכולם חושבים עליה באופן טבעי, אך למעשה ניהול התהליך מצריך הרבה זמן, תקציב כספי לפרסום (מעבר ליד2 וכדומה) ומשאבים נוספים אשר לא תמיד נמצאים בהישג ידו של האדם הפרטי. למכור לבד הרבה יותר קשה ומסורבל ממה שרובינו חושבים.

אני תמיד אוהב להגיד ללקוחות שלי: גם בעלי החברות המצליחות בעולם שוכרים מישהו שינהל להם את העסק, דהיינו מנכ"ל. אני למעשה המנכ"ל שלכם, ההחלטות הסופיות באשר למחיר המכירה והתנאים הם שלכם, אך אני מנהל את התהליך בצורה כזו שתביא לתוצאה הטובה ביותר!"

ומה הסיפור עם בלעדיות, למה כל מתווך מבקש בלעדיות מהלקוח?

"לצערי, בלעדיות הפכה למילה גסה בלקסיקון הישראלי. אני מבין את החשש, לגיטימי בהחלט. הפחד בלחתום בלעדיות נובע מסיבה פשוטה שאיננו יודעים אם אותו יועץ/סוכן באמת חרוץ וטוב כמו שהוא/היא טוענים.  כי אם לא .. נתקענו איתו/איתה למספר חודשים. אך שים לב, לי יש פתרון מעולה למוקש הזה! ואני מסביר וחולק אותו עם הלקוחות כשיושבים על כוס קפה אצלהם בבית. אני יכול רק לחשוף שתמיד אני דואג שלקוחותיי ירגישו בנוח איתי, גם בעניין הזה של בלעדיות!."

וואו, בהחלט סקרנת עכשיו!, למי בעיקר מתאים להיעזר בשירותיו של מתווך?

"למי שבאמת רוצה למכור או לקנות נכס.  אם אתם לא מחוייבים לתהליך, זה לא יקרה.  שיטת מצליח של לצאת לשוק כדי לגשש, רק עושה נזק למי שלא באמת מחוייב לתהליך!. כאשר אני מזהה לקוחות עם מוטיבציה ירודה וללא מחוייבות לתהליך אני פשוט אומר לא ופוסל אותם. לא כל לקוח ולא כל נכס מתאים לי. וזה לא בגלל שאני יהיר, זה בגלל שאני צריך לבחור את הלקוחות והנכסים שיש בהם אחוז הצלחה גבוה!.

ספר לי על התהליך מרגע שיוצרים איתך קשר, מה קורה הלאה?

"בדרך כלל השיחה הטלפונית איתי היא 2 עד 3 דקות.  אני מסביר בקצרה מי אני ואיך אני עובד ולמה שווה לכם לעבוד איתי. בלי סיסמאות ובלי להתפנפן…הסבר חד וברור!. אם זה נשמע לכם טוב, אבוא לפגישה בכדי לראות אם הנכס שלכם אכן מתאים לשיטה שלי!. במידה וכן, אשב ואסביר לפרטי פרטים ואענה לכם על כל שאלה, תהייה, ואסיר כל חשש שאולי קיים. לא בגלל שאני מוכר קרח לאסקימוסים (בכוונה השתמשתי כאן בסיסמא …כי זה מה שדוחפים לכם כל היום) אלא בגלל שאני מסביר ומראה איך השיטה שלנו תביא את התוצאה הטובה ביותר עבורכם!."

ינאי, יש לך איזשהו טיפ לתת לקוראים שלנו שבימים אלה מחפשים לקנות או למכור דירה?

"טיפ ראשון פשוט מאוד קבלו החלטה שאתם יוצאים לדרך!, מחוייבות פנימית זה השלב הראשון. הטיפ שני פשוט צרו איתי קשר."

דיברת מיקודם על שיטת השיווק הייחודית בה אתה מפרסם, תוכל להרחיב עליה?

"לצערי לא, את שיטת השיווק והפרסום אני מסביר בפרזנטציה בלבד. אבל בוא נגיד שזה מעבר לאתר יד2 וכמה קבוצות בפייסבוק."

כמה זמן בממוצע לוקח לנכס שאתה משווק להימכר?

"שאלה נפלאה!, יש שני דברים שאני לא נוקב במספר או מבטיח: אחד זה המחיר והשני זה הזמן עד למכירה. ישנם פרמטרים שבשליטתי וישנם כאלו שלא.  אלו שלא, הם נכונים לכולם!  אלו שכן- אני יודע למקסם ולהפיק את המירב מהם!"

האם אתה עובד בשיתוף פעולה עם מתווכים נוספים?

"שאלה מצויינת!  למרות היותי משרד נדל"ן פרטי, אני שייך לרשת ארצית של משרדי נדל"ן פרטיים.  כך שיש שיתופי פעולה מהצפון ועד אילת ברמת הרשת. מעבר לכך, אני עובד בשת"פ עם כל המתווכים באיזור מהיום הראשון שיצאנו לדרך! למעשה, השם ינאי גניס מאוד מוכר כאן בשוק הדיור המקומי וטובת הלקוחות שלי עליונה על כל דבר אחר. ישנם רשתות ו/או משרדים שקובעים כל מיני כללים ולא עושים שת"פ מיד, אלא מחכים תקופה. לפי דעתי זה נוגד את הבסיס של נותן שרות! ברגע שאני פתוח לשת"פ מהיום הראשון, אני מגדיל את הסיכויים פי כמה וכמה למצוא קונים רלוונטים."

מה ההבדל בעצם בין משרד תווך פרטי לבין המשרדים הגדולים כמו רימקס, אנגלו-סכסון וכ'ו?

"אני מעדיף לא לעשות השוואות.  אני רק יכול לומר שכל מה שתקבלו אצל הגדולים תקבלו גם אצלי ויותר! הסברים ודוגמאות רק בפרטי ב-4 עיניים."

ינאי גניס תודה רבה לך על הראיון הזה, בוא ספר לקוראים שלנו איך ניתן להשיג אותך

"פשוט מאוד, ניתן לחייג אלי ישירות למספר 0539538325 ומשם נתקדם הלאה…"