מהחבית ועד אליכם לבית: מומחה היינות מעיר הקודש פותח פה וחושף כמה סודות שמורים מהיקב

הכירו את ישראל אנגל, מומחה יין מירושלים ובעלים של האתר WINEBRANDS.CO.IL אשר משווק ומוכר יינות בוטיק משובחים המתאימים לכל סוגי האירועים. אנגל טוען שאצלו כל יין נבחר בקפידה והוא לא מאמין בלהביא המון יינות רק כדי שיהיה מגוון ללקוחות אלא הוא שם לנגד עיניו את איכותם של היינות ורק כאלו הוא מוכר בחנות שלו, והוא אפילו מספק שירותי שילוח עד פתח בית הלקוח.

בישראל קיימים מגוון עצום של יינות, מושגים כמו יבש, חצי יבש, אדום ולבן גורמים ללקוח הממוצע להתבלבל וללכת לאיבוד בין כל מבחר היינות בחנויות השונות. בסופו של דבר, קורה לא פעם אחת שלקוחות קונים יין ומתאכזבים מהאיכות הירודה עליה שילמו ממיטב כספם. כדי להימנע ממצבים כאלו, כמו בכל בכל דבר בחיים מומלץ לגשת לאיש מקצוע ורצוי שיהיה מומחה בסוגי יינות. אולי לא נחשפתם למושג אבל לבעל מקצוע כזה קוראים יועץ יין, ותפקידו להתאים עבורכם את היין המתאים בדיוק לצרכים שלכם, ישראל טוען שאצלו תצאו בדיוק עם זה ואפילו לא תצטרכו להגיע למקום, אלא הוא ישלח את זה עד פתח הבית שלכם! אז ישבנו לשיחה קצרה עם האיש הזה ואין ספק שהוא חידש לנו דבר או שניים…

 

ישראל מה בעצם השירות שאתה מציע?

"השירות שלי הוא ייעוץ במחיר ובהבנת צורך הלקוח שרוצה לקנות יין, אני בעצם מייעץ לו איזה סוג יין מתאים לו: יבש או חצי יבש, לבן או אדום, כבד או חלק, עשיר בטעמים וכו'. לאחר שהלקוח הבין והחליט איזה יין לרכוש, אני שולח לו את היין עד פתח ביתו."

 

ובמה אתה שונה מיועצי יין מתחרים?

מה שמיוחד אצלי ויעידו הלקוחות, היא הזמינות, אני עונה לכל טלפון וגם אם אני בשיחה ממתינה אני חוזר, ואם אני אומר ללקוח שאחזור אליו עם תשובה אני תמיד חוזר אליו עם תשובה.

איך הגעת לעסוק בתחום הזה?

"תראה מבלי להשוויץ יש לי ידע רב ביינות מכל הסוגים ואני מאוד אוהב את התחום, לכן בחרתי להפוך את זה גם למקצוע"

 

מרשים מאוד, ואיזה סוגי יינות אפשר לקנות דרכך?

"אני מוכר רק יינות שמחירם 50 שקלים ומעלה ורק יינות שאני יודע שיש עליהם פידבקים טובים ושהלקוחות יהיו מרוצים מהם ויבואו לקנות שוב, אני לא מביא סתם יינות כדי שיהיה מגוון ומבחר גדול בחנות, לי חשובה האיכות."

 

אמרת שאתה גם שולח לבית הלקוח את היינות, מה קורה במידה והמשלוח מגיע שבור?

"אצלי אין משחקים, אם המשלוח מגיע שבור הלקוח יקבל או משלוח חדש לגמרי או תוספת של הבקבוק השבור, אך לעולם השבר הוא על חשבוני ולא על חשבון הלקוח."

 

ספר לי משהו שאני לא יודע על יין

"כמו בכל ענף המזון כך גם בענף היין עולה דרישה מצד הציבור הרחב לרכוש יינות שלא מכילים רכיבים שמשולבים בחומרים כימיים. במשך שנים רבות ובחלק מהמקרים עד עצם היום הזה נעשה שימוש בהוספה של S02 המוכר בשמו כביסולפיט שמגן על היין מפני תוצאות מזיקות שנובעות מתהליכים של התחמצנות והוא גם מאפשר את המניעה של יצירת מיקרובים שיכולים לגרום לקלקול. בהוספת ה S02 ליין, נוצרת תגובה שקושרת בין הרכיבים ומביאה לפעילות כימית שחלקה מבורכת וטובה כמו הורדת רמת החומציות והPH והפעילות האנטי אוקסידנטית והאנטי מיקרוביאלית אך בנוסף לאלה גם משתחררים חומרים ליין עצמו שנחשבת ללא בריאה.

למרביתם של הצרכנים הריכוז הקיים ביין של ביסולפיט לא ישפיע כלל אך לעומת זאת לחולי אסטמה למשל, S02 עלול ליצור תגובות אלרגניות לא סימפטיות."

 

ישראל נשמע שיש לך ידע רב ביינות! יש לך איזשהו טיפ לתת לקוראים שלנו?

"בוודאי אתן לך 3 טיפים: הטיפ הראשון הוא שיין יבש לעולם לא פותחים בקבוק וישר שותים! יש לפותחו לפחות חצי שעה קודם ועדיף יותר ולהשאירו פתוח שיתאוורר ויתחדרר.
טיפ שני מיועד למי שרוצה להתרגל לשתות יין יבש, כל מה שעליו לעשות הוא להתחיל לשתות יינות לבנים חצי יבשים או רוזה חצי יבש ואח"כ לעבור ללבן או רוזה יבש ובמשך הזמן לעבור לאדום יבש.
טיפ שלישי הוא לגבי מחיר היין, מחיר היין נגזר מזמן התישנותו בחבית. ככל שהוא התיישן יותר זמן כך הוא עולה יותר"

 

ישראל והדבר החשוב ביותר, איך מזמינים ממך משלוח של יין?

פשוט מאוד נכנסים לאתר ומבצעים שם את ההזמנה כולה.