טיול מסביב לעולם בחסות האינטרנט: הכירו את האדם שמתפרנס משיווק שותפים במשרה מלאה

בישראל שנת 2021 קיימים דרכים אמיתיות לייצר הכנסה מהאינטרנט, תחום השיווק שותפים הוא ללא ספק תחום שאנשים רבים סולדים ממנו וטוענים שמדובר בהונאה אחת גדולה. קורסים רבים שמבטיחים התעשרות מהירה ועבודה מכל מקום בעולם, הפכו פופולאריים מאוד בשנים האחרונות.

יש לכך מספר סיבות עיקריות:

  • רבים מבלבלים את התחום ומשווים אותו למודל "פירמידה" אשר מבוסס על רווחים שנוצרים מצירוף של משווקים כאשר לא קיים כלל מוצר.
  • הבטחות מוגזמות ושיווק אגרסיבי מידי של "מנטורים" שונים מרחבי הרשת, שמנפנפים למצלמה עם שטרות של כסף.
  • אמונה מגבילה שכדי להרוויח כסף באינטרנט, צריך שיהיה לך מוצר ייחודי משלך.

הסוד להצלחה בעולם הדיגיטל הוא ללמוד לעומק איך עושים את הדברים ממישהו שכבר עשה זאת בעצמו, רק ככה אפשר להגיע להצלחה אמיתית בתחום ולהגשים את החיים שתמיד רציתם.

הכירו את משה פרקש, יזם ומנטור מוכר מאוד בישראל אשר הצליח בשנים האחרונות לייצר לעצמו מציאות בה הוא מתפרנס אך ורק מהמחשב האישי. אולי זאת הסיבה שהוא מרשה לעצמו לטייל בעולם כל כך הרבה ורק לפני מספר חודשים משה פרקש חזר מטיול ארוך של שנה שלמה בה הוא הספיק לטייל ב-34 מדינות בעולם. העיסוק העיקרי של משה הוא שיווק שותפים, תחום מאוד רווחי המיושם כולו באינטרנט. אך חכו רגע לפני שאתם רצים וקונים קורסים של אנשים שרק מלמדים איך לעשות את זה, הצלחנו לגנוב מזמנו של משה פרקש לשיחה קצרה בה הוא חושף את כל האמת על התחום הלוהט ביותר בארץ…

 

מה זה בכלל המודל הזה של שיווק שותפים והאם הוא רווחי גם עבור בעל העסק?

"כל הרעיון של מודל השיווק שותפים בא לתת פיתרון לאותו בעל עסק שכבר יש לו איזשהו מוצר שכבר נמכר יפה והוא מרוויח עליו, והוא רוצה להוסיף עוד מקור פרסום שעליו הוא לא צריך להשקיע כסף. במצב כזה הוא פונה אלינו, משווקי השותפים במטרה שנפרסם את המוצר שלו ונביא תנועה איכותית לדף המכירה שלו. הוא מבחינתו משלם לנו רק עבור מכירות שהתבצעו בפועל ולכן במודל הזה בעל העסק לא מסכן שום סכום כסף ויוצר מצב של WINWIN לשנינו."

 

יש כיום כל כך הרבה קורסים לשיווק שותפים שמסתובבים ברשת, במה הקורס של משה פרקש שונה מהם?

"האמת שאין כל כך הרבה קורסים שמסתובבים באינטרנט על שיווק שותפים כי באמת מעט מאוד אנשים יודעים מה הם עושים בתחום הזה. הקורסים שכן קיימים הם לרוב של אנשים שפעם הצליחו בשיווק שותפים ועכשיו הם עושים כל מיני דברים אחרים, מה ששונה אצלי זה פשוט מאוד שאני עושה את מה שאני מלמד גם היום בשנת 2021. הבעלים של אותם קורסים אחרים אף פעם לא יכולים להראות לך איזה מוצר הם משווקים היום או איזו אסטרטגיה עובדת להם בימים אלה, הם גם לא יכולים להראות לך את הפרסומת של המוצר שרץ ממש עכשיו בקמפיין וגם לא את דף הנחיתה…

בקיצור הם לא אומרים לך מה שהם עושים, רק מסבירים בתיאוריה

אצלי אתה יכול לראות ממש את המוצר שאני משווק עכשיו, לדוגמא מוצר לנשירת שיער, אני ממש מראה לך בקורס הנה זאת המודעה שאני מריץ ככה זה נראה, זה דף הנחיתה, זה כמה כסף הוצאתי וזה כמה כסף הכנסתי. אני היחיד שאני יודע עליו שחי את מה שהוא מלמד ולא רק מתפרנס ממכירת הקורס עצמו.

בנוסף אני מאמין שללמד אנשים מה בדיוק לעשות, גם אם זה בוידאו איכותי זה עדיין לא מספיק, וצריך את המישהו הזה שמתעסק בזה ביום יום שלו, שייקח אותך יד ביד לעבר ההצלחה שלך ושיעקוב אחרי מה שאתה עושה ולא רק ייתן לך שיעורים מוקלטים בוידאו."

 

לאילו תוצאות אפשר להגיע בתחום הזה של שיווק שותפים?

"תראה, על הנייר אם אתה תחפש בגוגל, יש היום חברות אפילייט שעושות עשרות מיליונים בשנה, אבל בוא נרד מזה שניה ונדבר על התוצאות שאני כ-משה פרקש השגתי משיווק שותפים. בתחום הזה השיא שלי הוא הכנסות של 100 אלף דולר בחודש אחד כלומר 400 אלף שקלים, או בשנה 2.4 מיליון."

 

ואת כל זה אתה מלמד בקורס שעולה 197 ש"ח?!

"מובן שלא, הקורס הזה נועד לתת טעימה מהתחום בשביל שאנשים יוכלו להבין אם זה מתאים להם או לא – אבל את השלבים המעשיים וההדגמות יש אצלי בתוכניות הליווי. כי אני לא מתפשר על הובלה של יד ביד".

משה פרקש

משה, איך הגעת לתחום הזה בכלל?

"האמת שאני התחלתי כמו כל אחד בתחום, אני ראיתי פרסומת של איזה מישהו באינטרנט שאמר שהוא מרוויח כסף באינטרנט, זה היה מזמן כשעוד לא היו הרבה כאלה וזה היה ילד בן 17 ולכן זה נראה לי מאוד חשוד, אז הלכתי והקשבתי לו. האמת שלא הבנתי כלום ממה שהוא לימד כי הוא היה ממש גרוע, אך הדבר היחיד שהצלחתי להבין ממנו זה שיש אתר בשם קליקבנק שזה בעצם מקום שבו אני יכול לקחת מוצר, לקבל קישור וכל מי שיקנה דרך הקישור הזה אני מקבל עמלה. זה בעצם מה שחשף אותי לראשונה לעולם הזה של שיווק שותפים, משם הלכתי ועשיתי את המחקרים שלי והתפתחתי בתחום עד שהפכתי למה שאני היום."

 

מהניסיון שלך, מהי הטעות הקריטית ביותר שעושים משווקים מתחילים?

"2 הטעויות שאני רואה מתחילים עושים כל הזמן בתחום הזה הם:

ללכת ולעשות מה שהם ראו ביוטיוב, שזה לרוב ידע בסיסי, שלא נכנס לאסטרטגיות העמוקות שפורצות את הדרך. אלו דברים שיחסית כולם יודעים ולכן זה נמצא ביוטיוב. הם הולכים ומשווקים כל מיני מוצרים מאיביי, אמזון ואליאקספרס עם עמלות מאוד מאוד מאוד נמוכות, זאת הטעות הכי קריטית לדעתי כי לא משנה כמה טוב אתה משווק, אם אתה מרוויח אחוז בודד על כל מכירה שזה כמה שקלים, אתה לעולם לא תוכל להפוך את זה להכנסה עיקרית. כדי להרוויח אפילו 4000 שקל בחודש אתה תצטרך למכור 1000 מוצרים בחודש – שזה סופר קשה אפילו בשבילי.
אך כשאני משווק מוצרים עם עמלות גבוהות, אני יכול להכניס 15,000-20,000 רק על ידי 40-50 מכירות, וזה הדגש שאני שם עם התלמידים שלי.

הטעות השניה שאני רואה הרבה, היא שאנשים מנסים לעשות הכל לבד, אני הגעתי לאן שהגעתי אחרי הרבה שנים של למידה, אני בעצמי לא עשיתי את זה לבד ולמדתי מכל האנשים המובילים בעולם. הוצאתי מאות אלפי שקלים כדי ללמוד איתם אז בשביל מישהו שעכשיו מתחיל ומנסה ללמוד לבד וחושב שהוא יכול לקרוא קצת בפורומים, לראות קצת סרטונים ביוטיוב ולעשות מיליונים, זה קצת לחיות בסרט."

 

ממש ככה…בוא נדבר קצת על התוכנית שלך, למי היא בעצם מתאימה?

"התוכנית שלי מתאימה קודם כל לאנשים שמבינים שידע זה כוח, כמובן אחר כך צריך ליישם את הידע הזה, אבל קודם כל צריך את הידע, כי אם אתה מיישם בלי ידע אתה מטומטם, ואם אתה יודע אבל לא מיישם אז אתה סתם בטלן. צריך לדעת וליישם בשטח. מי שמבין שידע זה כוח, יודע שהוא צריך את האסטרטגיות הכי חמות, הכי חזקות, אלו שעובדות הכי טוב.

ככה זה בחיים, מה שכולם יודעים כולם עושים ואם כולם עושים את זה – זה כבר מפסיק לעבוד!.

אתה צריך לעשות מה שאחרים לא עושים כדי להצליח.
ובשביל זה אתה צריך לדעת מה שהאחרים לא יודעים. ולכן מי שמבין שידע זה כוח, מתאים לקורס וכמובן מי שיש לו את הידע והיכולת אחר כך באמת לשבת לעשות עם זה משהו וגם להתמיד."

 

משה ספר לי על הצלחה אחת בולטת של אחד מתלמידך שאתה לא יכול לשכוח

"זה קצת מביך להגיד האמת, אבל יש איזה סיפור על תלמיד שלי שלפני שבא אלי הוא לקח קורס ממש בסיסי, היה לו קצת ידע אך היה חסר לו מישהו שישלים לו את התמונה המלאה. אז הוא לקח איתי שיחת ייעוץ, עליה הוא שילם 1,500 ש"ח ואני ישבתי ולימדתי אותו משהו די קטן ודי בסיסי שהוא לא הבין איך זה עובד, ולאחר שהסברתי לו, תוך 4 חודשים, הבן אדם שבר את השיא שלי בהכנסות ועשה 470 אלף שקל בחודש אחד!

זה סיפור שאני לא יכול לשכוח.

אגב סיפור נוסף שיש לי זה על בחור שהגיע אלי כשהיה בצבא, הוא כבר התנסה בדרופשיפינג באיביי וכל זה ולא הרוויח שם באמת. בזמן הצבא הוא התחיל את הקורס שלי, ותוך פחות משנה הוא כבר השתחרר מהצבא והגיע לחודש הראשון שבו הוא עשה 100 אלף שקל.

זה דיי מטורף מבחינתי כשאנחנו מדברים על מישהו שממש מתחיל בגיל צעיר בזמן שיש לו עוד צבא על הראש והוא לא כל היום על המחשב."

משה פרקש

תן טיפ לסיום שיעשה שינוי כבר עכשיו בחיי הקוראים שלנו שרוצים להכנס לעולם הזה של שיווק שותפים

"טיפ אחד לסיום שאני יכול לתת שבאמת יעשה שינוי בחיים של כל משווק דיגיטלי וכל מי שרוצה להיכנס לתחום הזה זה להשקיע בבניית רשימת התפוצה שלו. ככל שהיא תהיה גדולה יותר כך הוא יעשה יותר כסף, וככל שהוא יחזיק את הרשימה יותר זמן ויטפח אותה יותר, היא תהיה שווה לו יותר כסף.

חד משמעית זה מה שמשנה את המשחק, זה הדבר היחיד שבאמת יגרום לאנשים להרוויח הרבה כסף ולהתפתח בתחום."

 

משה האם התוכנית שלך מכילה גם ליווי אישי?

"כל התוכניות אצלי מכילות ליווי אישי, אני אישית לא חושב שאפשר להצליח היום בלי זה כמו שמציעים בהרבה קורסים אחרים. כמו שאמרתי, ידע זה כוח ומטרתו של הליווי האישי היא לגרום לך ליישם את מה שלמדת ולכן בקורסים המתקדמים שלי תמיד יש ליווי מלא יד ביד שאני נותן יחד עם צוות מנטורים (שמתפרנסים מהתחום) ועוזרים להוביל את היזמים הטריים שלנו לתוצאות."

 

למי שמעוניין לדעת עוד פרטים עליך ועל הקורס איך הוא יכול לעשות את זה?

"מי שרוצה לעשות את הטעימה הראשונה שלו בתחום, יש לי קורס מבוא שנקרא "טירונות לאפילייט", הוא נמצא אצלי באתר וניתן להצטרף בקלות. מי שמעוניין לשמוע על התוכניות היותר גדולות, יכול פשוט להיכנס לאתר, להשאיר את הפרטים שלו ואנחנו כבר ניצור איתו קשר ונוודא שזה מתאים."

לקבלת פרטים נוספים על קורס שיווק שותפים של משה פרקש השאירו פרטים