הישראלים שמגלגלים מיליונים ממסחר במטבעות דיגיטלים בהשקעה של מאות שקלים בלבד.

החלום להפוך לסוחר מיומן במטבעות דיגיטליים הפך המון אנשים לעשירים, אך יותר מכך הוא גרם לאחרים להפסיד. כשהחלו להציף את המערכת שמועות על שיטות סודיות למסחר במטבעות דיגיטליים יצאנו לבדוק את העניין כשאנחנו בטוחים שמדובר בעוד המצאה של גורו כזה או אחר. אך אז? יצאנו לפגוש את ירון קפה המנכ״ל של מכללת "Cryptonize", לשיחה נוקבת על מה שהצעירים של היום מכנים כ"הזדמנות של פעם בדור למינוף כסף ויצירת רווחים משמעותיים בעזרת מטבעות וירטואלים.

יכול להיות ששמעת על זה, בשבועות האחרונים מתחוללת מהפכה של ממש בעולם המטבעות באופן כללי ובעולם הסחר במטבעות בפרט. היום אי אפשר לגלול בפייסבוק, באינסטגרם וביוטיוב מבלי לראות פרסומת ממומנת של איזה "מומחה להשקעות מהזן החדש" – אנשים שמתיימרים להיות מומחי השקעות בעולם המתפתח של המטבעות הדיגיטליים המכונים גם (קריפטו). רבים מניחים שמדובר בהונאות בהן ה"מומחים" פשוט רוצים לעשות עלינו כסף קל ולברוח מבלי לתת לנו ידע פרקטי שיעזור לנו בצורה ממשית.
קיים סיכוי לא קטן שגם אתם כבר נתקלתם בפרסומות שמבטיחות שילמדו אתכם בקלות ובמהירות איך לסחור במטבעות וירטואלים (קריפטו), למנף את הכסף ולייצר רווחים "משני חיים". עם פרסומות שמציגות שיטות מיוחדות ופשוטות שבהן כל אחד יכול לייצר רווחים גם מבלי ידע וניסיון קודם.

כשפגשנו את ירון קפה, הבעלים של מכללת "Cryptonize" הוא החליט לחשוף בפנינו מה באמת קורה בעולם הזה שכמה שקלים הופכים למיליונים, האם באמת מרוויחים מזה, ממה חייבים להזהר ומה ההבדל בין מי שמרוויח בטווח הארוך למי שיוצא מופסד.
לקבלת פרטים מסלול הלימודים של מכללת לCryptonize
יש ללחוץ על הכפתור:

ירון זה באמת פשוט?

"הבעיה העיקרית מתחילה בפשטות, כיוון שמבחינה טכנית בלמידה קצרה ניתן להתחיל לסחור, כל אחד יכול להתחיל גם אם אין ברשותו הון גדול, כל מה שבן אדם צריך זה כמה שקלים, וחיבור לאינטרנט.
מה שגורם להמון אנשים (בעיקר צעירים) להתפתות ולהתחיל לסחור לפני שהם מבינים מה זה מטבע דיגיטלי, מה שונה המטבע הזה מהמטבעות האחרים ומהי אסטרטגית המסחר הנכונה.

ולזה אני קורא הימור
.
ברגע שמשקיעים בלי ידע, בלי אסטרטגיה ובלי הבנה הפעולה הזאת היא הימור מוחלט שלא שונה מרולטה, כשהסיכויים הם לא לטובתך. אז אצלנו לא רק שאנחנו מלמדים אותם מה זה בעצם מטבע דיגיטלי, מה כל מטבע שונה מהשאר ואיך לתזמן קניה של מטבע בזמן המדויק (עד כמה שניתן).
אין מטבע אחד שיותר טוב מהשאר, צריך לזהות את המטבע הבא שיבצע קפיצה משמעותית של מאות ואלפי אחוזים. וכאן כבר נכנסת האסטרטגיה.
כי לא משנה כמה אני מנתח טוב את השוק, אני עלול לטעות. לכן כשמדברים על סכומים נמוכים של השקעה, ניתן להשקיע במספר מטבעות. בניגוד לנדל״ן בו רק למעטים שמורה הזכות לקנות מספר דירות,
בשוק המטבעות הדיגיטליים אני יכול לקנות מספר מטבעות ולא לשים את כל הביצים שלי על מטבע אחד."


תן לי דוגמה לאסטרטגית השקעה

"לצורך הדוגמה יש לי 10,000 ש״ח פנויים למסחר.
במקום לקנות מטבע אחד שאני מאמין בו מאוד ולהשקיע את כל הכסף שלי בו.
אני מעדיף למצוא את 10 המטבעות עם הסיכויים הגדולים ביותר לפריצה ולהשקיע 1000 ש״ח בכל אחד.
אז אם אני סוחר מתחיל כבר יש סיכוי סביר שמטבע אחד מתוך ה10 יעשה קפיצה של מאות אחוזים.
במקרה הזה, למרות שהפסדתי בהשקעה על 9 מטבעות, מטבע אחד הפך את החשבון שלי לרווחי.
סוחר מתקדם יוכל להצליח לתפוס 2-3 מטבעות מתוך ה10 שהוא משקיע בהם.
אך כמו שאמרתי, זאת הסיבה שחשוב הידע וחשובה האסטרטגיה."

ממה אתה יכול להזהיר את הקוראים שרוצים ללמוד לסחור במטבעות דיגיטליים?

"חשוב לדעת, כל יום קופצים עוד ועוד מתעשרים חדשים בזכות עולם הקריפטו, למען האמת על פי הנתונים 33 ישראלים מתעשרים כל יום ממטבעות דיגיטליים…

אבל! בעקבות הנתונים האלו קל מאוד לקפוץ למסקנות שהעולם הזה הוא ורוד לחלוטין, וקל להתעשר ממנו, אז חשוב שתדעו, לסחור בלי ידע – או רק כי חבר אמר לך שיש מטבע חדש שהולך לטוס… אני לא הייתי שם על זה את הכסף שלי. אל תקשיבו לכל אדם שבטוח שהוא מצא את המטבע החדש שהולך להיות "הביטקוין הבא" ויקפוץ באלפי ואפילו עשרות אלפי אחוזים! כל פעם שמגיעה אליכם שמועה על מטבע חדש, תבדקו עליו, תחקרו, תראו מי עומד מאחוריו, מה הטכנולוגיה של המטבע, ומהן דרכי השיווק וההפצה שלו.
וכמו כל תחום, מומלץ ללמוד איך חוקרים מטבעות בצורה נכונה לפני שקופצים על כל מטבע. גם אם זה נראה כאילו הכל הכי נכון וברור בעולם, לפעמים יש דברים שצריך להבין לעומק בשביל לדעת האם ההשקעה היא נכונה או לא. כמובן שלפעמים גם הימור עובד ומצליח אך בכל זאת המטרה היא להרוויח לאורך זמן, לכן ההמלצה שלי היא לא להיות עיוורים ולהשקיע במטבע רק כי זה נשמע כמו השקעה בטוחה שתייצר רווח משמעותי."


ירון משהו לסיכום:

לא להשקיע כסף שאין, אך אם יש קצת כסף פנוי, ניתן לשקול להשקיע אותו בשוק הזה, זה לא שוק איטי שיבטיח תשואה איטית לשנים ארוכות. אך זה כן תחום שמאפשר פריצות כלכליות אם עושים את זה נכון.
לקבלת פרטים מסלול הלימודים של מכללת לCryptonize
יש ללחוץ על הכפתור: