לאלו שמעדיפים רפואה טבעית: נטורופת מומחה לפיתרון בעיות במערכת העיכול, בטיפול אונליין מהסלון הביתי שלכם

הרפואה הקונבנציונלית הביאה עמה חידושים רבים לעולם, ישנם שלל סוגי טיפולים מתוחכמים וסוגי התמחויות שונות כך שנראה שלכל בעיה בריאותית שלא תהיה, יש תמיד פיתרון זמין. אך בפועל, לא כך הדבר, ובמיוחד בבעיות הקשורות במערכת העיכול, חולים רבים מדווחים שהטיפולים שקיבלו במרפאה לא נתנו להם מענה אמיתי לבעיה שלהם. זה השלב בו הם מתחילים לחפש פתרונות אחרים, ופונים לרפואה הטבעית במטרה לבדוק מה יש לה להציע...

הכירו את רוני גלעדי, נטורופת ובעל קליניקה פרטית עם התמחות בטיפול במערכת העיכול וכן אבחון וניקוי אלרגיות בשיטת IPEC. במהלך ה-20 שנה האחרונות רוני חקר ואסף את השיטות היעילות ביותר לריפוי בדרכים טבעיות בהם הוא מצליח לסייע פעם אחר פעם למטופליו השונים. במהלך חייו האישיים, נתקל רוני במגוון אתגרים בריאותיים, ואף עמד בהם בגבורה רבה, דבר שהוביל אותו להיות מומחה בתחומו. אז פגשנו אותו לשיחה קצרה כדי להבין מה בעצם השירות שהוא נותן בימים אלו…

אז רוני בוא ספר לי בעצם מהו השרות שאתה מציע?

"אני בעצם נטורופת עם ניסיון קליני של כ- 20 שנה בתחום, אני מתמחה בטיפול במערכת העיכול וגם באבחון וניקוי אלרגיות ורגישויות ללא צורך בהימנעות ממזונות אהובים, השרות שאני מציע הוא תכנית ליווי מקיפה שמטרתה לחולל טרנספורמציה בחיי המטופלים שלי, בכל ההיבטים של חייהם: גופנית, נפשית ורוחנית."

יש היום הרבה נטורופתיים שמציעים שירות דומה, מה מייחד את "רוני גלעדי"?

"עד שהחלה מגיפת הקורונה השירות שלי היה פרונטלי בפגישות אחד על אחד אך מאז פרוץ המגיפה, הותאם השירות שלי לאבחון וטיפול און ליין. השירות כולל מתן פתרונות טיפוליים ייחודיים  עם התמחות במערכת העיכול, פתרונות שאינם תלויים בהגעה אליי לקליניקה. כמו כן, בניגוד לנטורופתים אחרים, הטיפול שלי נעשה רק לאבחון יסודי ומעמיק, והטיפול הוא אכן בשורש הבעיה."

איך הגעת לעסוק בתחום הזה?

"הגעתי לתחום הנטורופתיה בעקבות מסע הייסורים הבריאותי שלי שכלל דלקות פרקים, אפילפסיה ובעיה של עודף משקל. כיום, בגיל 50, הבראתי לחלוטין מאפילפסיה ואין לי כמעט כאבי פרקים. המשקל שלי תקין לחלוטין כבר 15 שנה. לאחר השינוי העוצמתי שאני עצמי עברתי, החלטתי לקחת את זה שלב אחד קדימה ולעזור לאחרים שכרגע נמצאים במצב בו אני הייתי או במצבים דומים."

אם למטופלים שלך יש לרוב איזשהיא בעיה במערכת העיכול, למה שפשוט לא יפנו לרופא גסטרו?

"להפך, אני בעד שייפנו לרפואה קונבנציונלית לכל הבדיקות האפשריות. אליי פונים הרבה פעמים מטופלים שהתייאשו מהרפואה הקונבנציונלית לאחר שעשו את כל הבדיקות האפשריות. כמו כן, כשצריך לקחת אנטיביוטיקה לוקחים אנטיביוטיקה. לעיתים אין ברירה."

מה כוללת פגישת האבחון בקליניקה?

"פגישת האבחון כוללת תשאול מקיף, אבחון הלשון וקשתית העין-שהם האיברים העיקריים המשקפים את מצב האיברים ובריאותו הכוללת של המטופל. כמו כן, ניתוח בדיקות מעבדה ואבחון באמצעות החוש השביעי – העפעוף, באמצעותו אני מאתר את שורש הבעיה ומתחיל בטיפול מיידי."

נשמע ממש מעניין רוני, ספר לי על התהליך עצמו בבקשה

"התהליך כולל פגישת אבחון וטיפול ראשוני של שעתיים. הכוללת אבחון לשון, ניתוח בדיקות מעבדה, תשאול מעמיק והתאמה של תכנית תזונה ופורמולה של צמחי מרפא או התאמה של תוספי תזונה במידת הצורך. כמו כן, התהליך כולל אבחון וניקוי אלרגיות ורגישויות למזונות. כמובן למי שגר רחוק, או מתקשה להגיע אלי פיזית, הטיפול והאבחון מבוצע און ליין מהמחשב שלו. משך הפגישות תלוי בחומרת הבעיה. אך ברוב המקרים, יש שיפור דרמטי תוך 5 מפגשים."

האם ישנם לקוחות שלא מגיעים לתוצאה הרצויה? אם כן ,ספר לי על אחד ספציפי

"קודם כל, לעולם איני מבטיח לאף אחד ריפוי מלא. לאחר האבחון יש לי חזון לגבי המטופל, אני בונה לו אסטרטגיית טיפול בהתאם למטרותיו. במידה והמטופל ינהג בהתאם לתכנית הטיפול, גם אם בדרך יש אתגרים, הוא ישיג את מטרותיו. שוב, לא בכל מקרה אני מבטיח תוצאות. אם המטופל חולה סרטן, לא עלינו, זה תלוי מאד בשלב של המחלה, אם יש גרורות, באורח חייו ועוד. אנו עושים את המיטב שניתן לעשות אך האחריות היא בעיקר על המטופל. אני כמובן, נותן לו את מלוא הליווי והולך איתו לאורך כל הדרך, אך דורש מחויבות מלאה."

רוני תן איזשהו טיפ לקוראים שלנו שיעשה שינוי כבר עכשיו בחייהם

"להיות כמה שאפשר נוכחים ברגע הזה. על ידי נשימות, פעילות גופנית ומודעות לכל פעולה שאנו עושים. זה גורם לנו פחות להיות בסבל ולהתרכז בכאן ועכשיו."

ספר לי על התהליך מרגע שמשאירים פרטים ועד שסוגרים איתך טיפול

"לאחר שיחת טלפון לצורך היכרות קצרה אני מבקש מהלקוח שישלח אלי צילומי לשון ברורים, וכן בדיקות דם עדכניות (אם יש). כמו כן יומן תזונה של היומיים שלושה האחרונים. אנו קובעים פגישת ייעוץ בזום שבה אני מספר על ממצאי האבחון , וכבר בפגישה המטופל מקבל טיפים ראשוניים וטיפול ראשוני."

רוני גלעדי, תודה רבה לך על הראיון, איך ניתן ליצור איתך קשר?

"פשוט מאוד נכנסים לאתר שלי, משאיריפ פרטים ואני חוזר במהרה לשיחת ייעוץ."