כשאושר וכושר נפגשים: האישה שמצאה את השילוב המושלם בין כושר , כייף ואהבה לגוף בקונספט ייחודי FIT&DANCE שייגרום לכל אחת להתאמן מהבית

אין דבר יותר כיף מאימון אירובי טוב לשחרור אנרגיות אחרי יום קשה. ההרגשה הזאת, ללא הבוס, הבעל או הילדים היא כנראה זו שהופכת את האימון למשהו עוצמתי כל כך. אך יחד עם זאת, אימון אירובי מצריך סיבולת גבוהה מאוד מצד המתאמנת ולא פעם קורה שאותו הלהט שהיה בהתחלה, מתחלף בשגרת אימון שוחקת, דבר הגורם למתאמנות רבות לנטוש את חדרי הכושר ולהפסיק להתאמן.

mizfitty

הכירו את מעיין אלבוגן, מאמנת כושר, שהחליטה שאצלה האימון לא יבוא על חשבון הכיף!
מעיין מאמינה שהאימון הוא כלי לחיזוק הנפש, לא פחות מחיזוק הגוף עצמו ולכן, מעיין יצרה את קונספט האימון המצליח הנקרא Fit & Dance אשר משלב ריקוד ותרגילי חיזוק והכל באווירת מוסיקת היפ הופ עכשווית מלאת אנרגיה ו-GOOD VIBES! …מעיין גם פיתחה והקימה פלטפורמה דיגיטלית אשר מאפשרת לנשים מכל רחבי הארץ לחוות את החוויה של שיטת האימון הייחודית הזו, בפיג’מה מול המחשב ומבלי לצאת מביתן! פגשנו אותה בחצר ביתה לראיון קצר, בכדי להבין מהי הבשורה אותה מעיין מנסה להביא לתודעת הנשים בישראל…

 

תאמרי לי מעיין, מה בעצם השירות שלך כולל?


“יש לי אתר בבעלותי, האתר נותן שירות של אימוני לייב-סטרים, שידור באיכות מעולה שמועבר ממש כמו תוכנית טלוויזיה. עם מערכת אימוני לייב שניתן לעשות בזמן אמת יחד איתי. בזמן האימון בלייב, ישנו צ’אט דרכו הבנות יכולות לתקשר איתי ולקבל יחס אישי בזמן השיעור על מה שעובר עליהן תוך כדי, ובכללי על נושאים שאני מקשקשת איתן תוך כדי השיעור. במידה ומישהי לא מספיקה לשיעור הלייב או מעדיפה להתאמן בשעה אחרת, כל האימונים מועלים לספריית ה-VOD באתר תוך 48 שעות. ספריה זו, כוללת כבר יותר מ-100 אימונים בכל הקטגוריות החל מאימונים מגוונים של עד חצי שעה ועד אימונים של שעה. בנוסף קיימים גם אימוני מתחילים/בסיס ואימונים מתקדמים. האימונים משלבים גם חיזוק וגם אירובי. כשמדובר באימון הקונספט, אימון “הבית” Fit & Dance אשר משלב חיזוק וריקוד גם יחד ובעצם מאפשר למתאמנות להינות ממוסיקה, צעדי ריקוד וגם תרגילי חיזוק, כך שזה עובר להן יותר בקלות ויותר בכיף, וגם כאן יש אופציה של מתחילים, אופציה של בסיס ואופציה מתקדמת יותר. כל זאת ללא קשר לאימונים הנוספים שיש באתר של חיזוק בלבד ומתיחות.”

 

נשמע שהאתר שלך ממש מקיף ונותן ערך רב למתאמנות, מה עוד קיים בו?

“נוסף לכל מה שהזכרתי, יש בספריית ה-VOD קטגוריה של tutorials ששם אני לוקחת ריקודים מתוך השיעורים שאולי קצת יותר קשים מהשאר ומלמדת אותם תוך כדי פירוק הצעדים כדי שיהיה יותר קל להשתלב בשיעור אחר כך. באתר קיים גם בלוג אישי, שם אני משתפת מהחיים האישיים שלי, סיפורי מוטיבציה ותהליך התפתחותי האישי כדי שיכירו יותר, יזדהו ויקבלו השראה לתהליך האישי שלהן.

כל זה מגובה גם בקבוצת וואטסאפ שנקראת Mizfitty squad שבנויה מקהילת נשים תומכת ומפרגנת שעוזרת להרים אחת את השניה לאימונים, התייעצויות וכ'ו."

mizfitty

מעיין בואי נדבר רגע על שיטת האימון עצמה, במה בעצם היא שונה משיטות אחרות?

“קודם כל יש כמה רבדים שניתן לדבר עליהם.

שיעורי הקונספט שנקראים Fit&Dance, מדובר בקונספט ייחודי בארץ, כאשר בארה"ב הוא מועבר כבר שנים בשמות שונים ואחרים. 
רוב אימוני האירובי בדרך כלל בנויים מקומבינציה אחת שנבנית בשיעור, צעד אחר צעד ובסוף השיעור מתחברת לקומבינציה אחת ואו משיעורי אירובי אחרים הכוללים בתוכם בעיקר ריקודים.

כשאימנתי את הסוגים האלו של השיעורים נתקלתי בהרבה מתאמנות שרוצות לרקוד, אבל רוצות גם לחזק, או שרוצות לחזק, אבל שיעור עיצוב רגיל קשה להן או משעמם אותן. רציתי להביא להן משהו שישלב להן בין השניים אך שלא יהיה מסובך מידי. לא מדובר בקומבינציה אחת אלא בפלייליסט עם מגוון שירים, כך שלכל שיר יש את הצעדים המשולבים שלו עם חיזוק וריקוד. מבחינת האווירה באימון, ישנה מוזיקת היפ-הופ, ישנה וחדשה , מתוך עולם הטיק טוק שמדבר לכולם בערך, ופחות ישראלי או לטיני.

מבחינת ההדרכה,
אני לא חושבת שאני מדריכה רגילה, אני לא באה להעביר שיעור , אני לא מגיעה לסמן וי על שיעור כי זו העבודה שלי, אני מגיעה כי אני “יוצאת” עכשיו למסיבה, אני מגיעה כי אני רגילה להיות זו שמרימה במסיבה, אני מגיעה כי אני זו שמדביקה באנרגיה, אני מגיעה כי אני רוצה לשנות לנשים את המיינדסט שלהן , לא מעניין אותי מה הן אכלו היום או איזה ממרח מרחו על פריכיות, כל מה שאני רוצה זה שישאירו מאחור כל דבר כרגע, יתנתקו מהכל ויגיעו לשעה של שחרור, ריקוד והנאה. פשוט להגיע להתפרק! כל מה שהן צריכות זה להתייצב, אני כבר דואגת לכל השאר, לצחוקים, לכייף ולמוזיקה.

בתור מישהי שעולם הספורט שלה לא היה בדיוק חלק מהחיים, הייתי צריכה להקים את עצמי בכוח והיום גם כאמא, אני יודעת שזה עוד יותר קשה. אין שום דבר שמספק אותי יותר משעה של התפרקות שלא קשורה לבית/ילדים /עבודה..
וזה בדיוק מה שאני מנסה תמיד להעביר הלאה למתאמנות שלי."

אולי יעניין אותך גם:

אז אם הבנתי נכון, את פחות נותנת דגש על עניין המשקל אני צודק?

“אני אגיד לך יותר מזה, זה בכלל לא מעניין אותי, אני מתעסקת רק בלהעצים אותן ואת היכולות שלהן , לשים בצד את כל העיסוקים ולבוא להשתחרר. אני דוגלת בלהעצים את הגוף שלנו, לחזק אותו ולקבל אותו בכל משקל! מטרתי שהן יצאו מהאימון הזה כשהן מבינות את העובדה שנראות ואהבה עצמית זה עניין של מיינדסט, ולא במה אכלתי או כמה התאמנתי, להעצים את העניין שהזמן שלי הוא הכי חשוב לפני הכל! לשם אני מכוונת וזו הסביבה והקהילה שאני שואפת לבנות סביבי תמיד."

mizfitty

מעיין הכל טוב ויפה, אך עכשיו יושבת לה בבית גברת “שירה” ושואלת “למה שלא אתאמן לבד?”, מה תעני לה?

שירה היקרה, בני אדם הם אנשים חברתיים, אנחנו צריכים להיות חלק ממשהו, חלק מקהילה מסויימת כדי להרגיש סוג של שייכות. אנחנו בהחלט יכולים לעשות הכל לבד ,אבל למה?! אם אפשר ביחד…נוסף לזה, צריך משמעת עצמית מאוד גבוהה כדי לקום ולהתאמן לבד, ממש להרים את עצמינו מבלי שאף אחד רואה או תלוי בנו ולמעשה אנחנו בהחלט יכולים ליפול לדחיינות במקרה כזה.

אבל, וזה אבל גדול, בקהילה שלי, אני בהחלט פונה לקהל הזה ששם את עצמו במקום הראשון, לאלו שיעשו הכל כדי להתאמן שעה בשביל עצמם, בדיוק כמו לקרוא ספר או לעצור לעשות מדיטציה או כל דבר אחר שנכנס ללו”ז ולא מוותרים עליו.

האופציה של הלייבים מאפשרת להן להיות חלק ממשהו שעושים ביחד ואז זה נותן את הפוש להתאמן ולא לוותר, הודעת התזכורת בקבוצת הוואטסאפ שלנו, השיתוף בשיעורים ושירים חדשים, בחירת אביזרים לשיעור, הצ’אט בזמן הלייב וכו’, הן ממש חלק מהשיעור שהולך להיות. מאידך, אלו שלא הספיקו לשיעור הלייב, לא קרה כלום כי כמו שאמרתי הכל מצולם ועולה לספריית ה-VOD, אז בהחלט כיף יותר להיות חלק ממשהו ביחד כקהילה ולא לבד."

mizfitty

נניח ואישתי רכשה מנוי לאתר שלך, מה כלול לה במנוי?

“גישה להכל! אין מילה אחרת לתאר את זה. גם לאימוני הלייב המשודרים לפי המערכת, גם לספריית ה-VOD,
גם לבלוג וגם הצטרפות אוטומטית לקהילת הוואטסאפ, mizfitty squad.”

 

למי הכי מתאים לרכוש מנוי לאתר שלך?

“ראשית אומר שאני לא חושבת שיש גיל מסוים שאני יכולה להחליט סופית שזה מתאים לו, כי אני חושבת שאין גיל לכושר ובאמת יש לי מתאמנות מכל הגילאים…ובכל זאת, אם צריך לדייק ולזקק אז גילאי 18 עד 50 (מעל זה, זה מאוד אינדיבידואלי). מאחר ויש המון תרגילי מכרעיים תוך כדי ריקוד, אז צריך לוודא גם שאין בעיות ברכיים חמורות.
יחד עם זאת, יש באתר בספריית ה-VOD אימוני מתחילים, שהם הבסיס לאימונים ומראים מודיפיקציות שונות והדרגתיות, אז באמת שכל אחת יכולה להתחיל להתאמן ולהנות גם.

בנוסף זה מתאים לכל מי שמשתעממת בקלות מאימונים קונבנציונליים ורגילים ושרוצה קצת יותר אקשן, מתאים למי שרוצה להתאמן בשביל הכיף ולא כי צריך או כדי לסמן וי בכוח, מתאים לאלו שלא רוצות לבזבז זמן בנסיעות לסטודיו/חדר כושר ומעדיפות להפעיל אימון בבית ולהמשיך את הסדר יום שלהן מיד לאחר כן, מתאים לנשים עסוקות או עם ילדים שצריכות להביא בייביסיטר וגם לנשים שאין להן זמן להכניס ללו”ז שעתיים(נסיעות + אימון).”

 

ומה קורה לאחר התשלום, האם מקבלים גישה גם לאימונים שהתקיימו בעבר?

“כן בהחלט, ספריית ה-VOD מורכבת מכמה קטגוריות אימון:

  • Fit&Dance
  • Hiit&dance
  • 100%workout + LITE/BEGINNERS
  • Tutorials
    ושם קיימים יותר מ-100 אימונים שניתן לעשות בכל זמן שאפשר.”

 

ומה קורה בפועל, האם זה באמת מצליח לשפר את ההרגשה והדימוי העצמי?

“קודם כל, עובדתית מדעית, אימוני כושר בהחלט משפרים את ההרגשה. אני לא רופאה או מתיימרת להיות, אך בכל פעילות גופנית שאנחנו עושים ובכללי דברים שעושים לנו טוב (אכילת שוקולד לדוגמא , כן , אני מאמינה שאפשר לאכול שוקולד ולהנות מכל העולמות), משתחררים לנו למוח הורמונים בשם סרוטונין ודופמין, אלו בעצם דואגים לשיפור מצב הרוח שלנו ועוד הרבה דברים חיוביים! וכן, במקרים רבים זה מסייע אף למניעת דכאון.

אז אני לא לוקחת על זה בעלות, כי כל דבר טוב שתעשו לנפש שלכן יעזור לכן לשפר את המצב רוח. ובכל זאת, אני לוקחת חלק מאוד משמעותי בחיים שלכן כשתתחברו לשיעורים שלי, תבינו את רמת ההורמונים שעפים באוויר.
אני לא מדריכה של אינסטגרם עם ריבועים בבטן, אני אחת מתוך כולכן, עם ניסיון וסיפור אישי, אמא עם ילדים, אישה עם סיפורי דימוי עצמי ובכל זאת מתעלה על עצמי בכל פעם מחדש כדי לתת לכן השראה שזה אפשרי להרגיש טוב, להסתכל במראה ולאהוב כל פעם מחדש את מה שרואים, להעריך את הסיפור האישי של כל אחת מכן. בסופו של דבר, זה מה שחשוב ואם זה לא גורם להרגשה עצמית טובה אז אני לא יודעת מה כן.”

mizfitty

האם יש תקופת ניסיון לשימוש באתר?

“כן, בביצוע הרשמה לאתר, למי שעושה מנוי חודשי יש 5 ימי ניסיון (זה אומר שרק לאחר 5 ימים המנוי מתחיל להיות מחוייב) ולמי שעושה מנוי שנתי, יש 14 ימי ניסיון.”

 

מעיין, יש לך איזשהו טיפ לסיום לתת לקוראים שלנו?

“תהפכו את ה-“למה” שלכן ליותר חזק מהכל! תשאלו את עצמכן למה אתן רוצות לעשות את זה…
ברגע שה-“למה” יהיה יותר חזק, ה-“איך לעשות” יהיה הרבה יותר קל."

איך באמת ניתן ליצור איתך קשר?

"אפשר פשוט להכנס ישירות לאתר ולהרשם אונליין, למי שבכל זאת רוצה לדבר איתי ישירות על מנת שאענה לה על שאלות ספציפיות, אני מזמינה אותה לפנות ישירות אלי לוואטסאפ ומשם נתקדם…"

מעיין תודה רבה לך על הראיון, אין ספק שיש לך כאן מוצר שאני אישית לא נתקלתי בו עדיין…