גם בתקופת הקורונה: האישה שמצאה עבודה לעשרות ישראלים נחשפת לראשונה ומספרת על התהליך

הכירו את רימונה יהודאי, סוכנת השמה מבריקה שמחזיקה מאגר משרות פרטיות שיכולות לעניין אנשים רבים. רימונה בוחנת בדקדקנות רבה את הקו"ח שמשאירים לה ויודעת להתאים את פרטי מבקש המשרה למשרה המתאימה עבורו ביותר. וכן, היא עושה זאת גם בימים קשים אלו כשמשתוללת בישראל מגיפת הקורונה הארורה! לדבריה, בכל נקודת זמן ישנה משרה פנויה שמתאימה לאדם מסוים וזה כלל לא קשור לנגיף כזה או אחר...יצאנו לפגוש את רימונה ולשאול אותה כמה שאלות...

רימונה יהודאי

בישראל 2021 המצב בשוק העבודה לא מזהיר במיוחד… תקופת הקורונה גרמה ללקוחות לפחד לצאת מהבתים שלהם, וכתוצאה מכך לעסקים רבים ליפול בין לילה כי לא עמדו בהוצאות העסק. לצד בעלי העסקים הרבה שסגרו את עסקיהם בלית ברירה מצויים עשרות אלפי שכירים שהוצאו לחופשה מאולצת על ידי המעסיק שלהם ובעצם חיים כרגע מקצבת ביטוח לאומי בלבד. אותם אנשים מחפשים בנרות עבודה חדשה שתכניס להם קצת כסף בסוף החודש, אך מנגד עסקים רבים מפחדים להעסיק עובדים עכשיו כי לא ידוע מה יהיה בעתיד…כאן נכנסת לתמונה רונה יהודאי אשר מתוקף תפקידה חשופה לאלפי משרות פנויות שרק מחכות לאנשים שיאיישו אותם.

 

אז בואי ספרי לנו רימונה איך בדיוק את יכולה לעזור לאנשים בימים אלו?

"אני סוכנת השמה, יש לי מאגר גדול של משרות, ואני בעצם עורכת את ההתאמה בין קו"ח שאנשים שולחים לי לדרישות המשרה בפועל. במידה ומצאתי התאמה אני מעלה את המועמד/ת למערכת, כשאני מעלה את המועמד/ת למערכת אני צריכה לענות על מספר שאלות.. ואז בעצם מתחיל התהליך של חברת ההשמה שמחליטה אם המועמד מגיע לריאיון העבודה."

 

ואיך את שונה מסוכנות השמה אחרות?

"בשונה מסוכנות השמה שנתקלתי בהם, אני מעדיפה שיצירת הקשר עם המועמד תהיה במייל או בוואצאפ ואז יש אסמכתא של כל הפרטים. וכך הסיכויים שיצוצו בעיות בהמשך מצטמצמים משמעותית."

 

ואיך הגעת לעסוק בתחום הזה?

"אני חולה במחלה שנקראת פיברומיאלגיה, ולכן חיפשתי משהו שאוכל לעבוד בו מהבית… יום אחד מישהי שהכרתי ממקום עבודה אחר שעבדתי בו יצרה איתי קשר ואמרה לי שהיא עובדת היום כמנהלת השמה והציעה לי להיות סוכנת השמה, לאחר שהיא סיפרה לי על העבודה רציתי לנסות…לאחר שניסיתי וראיתי שהולך לי, נרשמתי בתור סוכנת השמה בחברה נוספת."

 

האם את מתעסקת עם כל סוגי המשרות בכל התחומים?

"בגדול כן, כרגע אני מתעסקת יותר עם עבודה מועדפת בבתי מלון, חברות תקשורת , עבודות בסופרים, אחמ"שים, יועצת מכירות, מחסנאים וגם יש משרות למועמדים/ות ללא ניסיון."

 

רימונה ספרי לי על התהליך מרגע שמועמד יוצר איתך קשר ועד שהוא מתקבל לעבודה

"תראה…אני מעדיפה שהמועמד ישלח לי קו"ח ישירות לוואצאפ שלי, שם אני אשאל את המועמד/ת את כל השאלות שאני צריכה כדי להעלות אותו/ה כמועמד או מועמדת למשרה כלשהיא . ברגע שיש לי את קו"ח שלו ואת כל התשובות שהייתי צריכה לקבל אני מעלה אותו למערכת, ואז הוא מועבר הלאה כמועמד לחברה ומשם זה כבר תלוי בהם אם לקבל אותו או לא…"

 

ומה באמת קורה אם המועמד לא מתקבל לאותה משרה?

"אם המועמד ניגש לריאיון ולא מעוניין בעבודה בסוף, לא קיבלו אותו לעבודה או שהוא התחיל לעבוד ולא מסתדר לו, אני יכולה כמובן להפנות אותו למשרה אחרת, או לשמור את קו"ח שלו במערכת וכשתימצא לו משרה אחרת אוכל לשלוח אותו למשרה הזו, עד שהמועמד ימצא את העבודה שמוצאת חן בעיניו."

 

לסיום רימונה תני לקוראים שלנו טיפ בנושא חיפוש עבודה

"הטיפ שלי שיעזור לקוראים שלנו בחיפוש עבודה, הוא אף פעם לא לחפש רק דרך מקום אחד בלבד, אלא לעבוד בלמצוא עבודה. ולאלו שיצאו לחל"ת הטיפ שלי שיתחילו עכשיו לחפש עבודה, אחרת הם יכולים להיות בצרות בעתיד כי בהרבה מקומות מסתכלים על יציבות תעסוקתית."

 

רימונה אני מודה לך על הזמן שהקדשת לראיון ספרי לקוראים שלנו איך מגיעים אלייך?

"אני מעדיפה שיפנו אלי דרך הוואצאפ וישאירו לי שם את הקו"ח ואני כבר אצור איתם קשר משם."