הזוי! האישה מצפון הארץ שטוענת כי מצאה את הנוסחא להגשמה עצמית והשגת מטרות אישיות

כולנו מכירים את זה, החשש הנצחי שצץ לפני כל שינוי בחיינו ופשוט תוקע אותנו וגורם לנו לעמוד במקום! זה יכול לתקוף אותנו בכל שלב בחיים ולפני כל החלטה גדולה שאנחנו צריכים לקבל, למשל מעבר לבית ספר חדש או מעבר למקום עבודה חדש...בשלב הזה הרבה אנשים פשוט לוקחים צעד אחורה ולא מעזים לעשות את השינוי בחייהם ולצאת מאיזור הנוחות שלהם, דבר הגורם להם לתחושת אי סיפוק עצומה וכואבת. לא כולם יודעים אבל בדיוק למקרים כאלו נועד תהליך האימון האישי (קואוצ'ינג )...כדי לדעת עוד על התהליך וללמוד מהמומחים בתחום, ישבתי לקפה עם שיר אלבז, מאמנת אישית מבריקה שרק מהאנרגיות בשיחה שלנו כבר הבנתי שמדובר במקצוענית אמיתית.

 

שיר אלבז
שיר אלבז עם הילד מיכאל

 

שיר האם תוכלי להסביר לי בצורה הכי פשוטה מה זה בעצם אימון אישי?

"אימון אישי, כמו כל אימון מתחיל במטרה אותה רוצה המתאמן להשיג, ממש כמו שאדם שהולך לאימון כושר כשיש לו מטרה ספציפית וברורה – להצליח לרוץ 2 קילומטר ב5 דקות, כך גם באימון אישי המתאמן עובר תהליך קצר ומדהים שבו הוא בוחר מטרה אחת כלשהי שאותה ירצה להשיג ובסוף התהליך הוא משיג אותה, בנוסף המתאמן מקבל סל כלים להתמודדות בהמשך."

 

מה הכוונה סל כלים להמשך?

"צודק, הבטחתי לדבר בצורה הכי ברורה אז אסביר הכי בפשטות מהו סל כלים להמשך…מדובר בידע פרקטי איך להתמודד עם בעיות שיצוצו בהמשך, כי כמו שאתה ואני יודעים לא קל להצליח בפעם הראשונה אך יותר קשה לשמר את ההצלחה, וכלים אימוניים יתנו למתאמן מענה בדיוק לצורך הזה."

 

אני חושב שהבנתי, תוכלי לתת לי דוגמא לכלי אימוני שכזה?

"ישנו כלי אימוני שנקרא תרגיל גלגל החיים, הרעיון מאחורי התרגיל הזה הוא לגרום למתאמן לזהות מספר תחומים המהווים חלק מהחיים שלו. בתרגיל זה המתאמן מקבל סוג של מראה לאיך נראים החיים שלו נכון להיום ולאן הוא שואף להגיע. באמצעות הגלגל המתאמן בוחן באילו תחומי חיים הוא ממצה את רוב החוזקות שלו ובאילו תחומים פחות.

 

אז בעצם האימון עוזר לגלות אילו תחומי עניין בחיים עדיף לשחרר ולא להשקיע בהם יכולות שאין לנו?

"לא בדיוק, תראה האימון מתמקד ב – "יש" ולא ב-"אין" וככל שיש יותר יכולות המתאמן יכול להגיע יותר רחוק…אני תמיד אוהבת להשוות את זה לדלק… ככל שיש יותר דלק האוטו יכול ליסוע יותר ולהגיע למרחקים גדולים יותר אני בעצם עוזרת למתאמן לראות את היכולות שלו ואת החוזקות שלו ולהתמקד ב-"יש" כי כשהמתאמן רואה את היכולות שלו ומשתמש בהם, הוא הופך לאדם מאושר, מסופק ושליו."

כן אבל במציאות של היום אני נתקל בכל כך הרבה מאמנים שמבטיחים את אותו דבר מה מיוחד דווקא אצלך?

"לא רוצה להשוויץ, אבל אני לעומת הרבה מאמנים אחרים לא רק למדתי את התחום ביסודיות, אלא גם נולדתי מאמנת ואצלי האימון מושרש מהילדות ואני יסביר, עוד מימי התיכון, חברותיי באו להתייעץ איתי ולשפוך את ליבם.. יש בי את יכולת ההכלה, האמפטיה, האמינות, ההקשבה, אני מאוד פתוחה, אוטנטית וכל התכונות האלו היו שם תמיד רק שלא ידעתי שהם קיימות אצלי למרות שבהרבה סיטואציות בחיים הם באו לידי ביטוי."

 

אוקיי ואיך הצלחת בסוף להבין שיש בך את התכונות האלו?

"לפני שהפכתי לשיר אלבז המאמנת, עברתי אימון אישי בעצמי…זה היה תקופה שהרגשתי תקועה באיזשהו עניין אישי ופשוט החלטתי ללכת ולנסות לעבור תהליך אימון אישי…התוצאות היו ממש מפתיעות! פתאום גיליתי שיש בי תכונות וחוזקות שכלל לא ניצלתי עד היום ופתאום נפלו לי אסימונים רבים כשהתחלתי לנתח כל מיני מעשים שעשיתי בעבר, מסתבר שהכל נובע מאותו סל חוזקות שגיליתי שקיימות אצלי."

 

אוקיי הצלחת לסקרן אותי מאוד עכשיו, תספרי לי קצת יותר בפירוט על התהליך עצמו

"מדובר בתהליך משנה חיים שאורך כ-10 מפגשים (לפעמים זה קצת יותר), שבו כמו שאמרתי המתאמן מגלה את עצמו מחדש, מגלה את הערכים שבו, את היכולות שלו, ועל פי זה המתאמן לומד ומבין למה הוא מצליח במקומות מסויימים ולמה פחות במקומות אחרים.. המתאמן בוחר מטרה אימונית אחת ואיתה הוא מגיע לפגישות ואני עוזרת לו להשיג את המטרה ע"י החוזקות שלו.."

 

ספרי לי על מתאמן שהצלחת לשנות לו את החיים

"תראה, מבלי להזכיר שמות הייתה לי מתאמנת מדהימה שהפריע לה שהיא לא הצליחה להביע את עצמה מול גורמי סמכות…במסגרת תהליך האימון אותה מתאמנת נזכרה שכשהייתה קטנה אבא שלה הקטין אותה בכל הזדמנות שרצתה להביע את עצמה, (כדי שלא תעשה בושות ליד אחרים).. ומאז היא פשוט מפחדת לדבר ולהביע את עצמה מול מנהלים, רופאים, מורים וכו'…אחרי שאיתרנו את מקור הבעיה עבדנו ביחד על זה ועוד לפני סיום התהליך היא כבר דיברה עם הבוסית שלה בביטחון שעליו תמיג חלמה ולבסוף הצליחה להתקדם בעבודתה.."

 

אולי יעניין אותך גם:

 

 

וואו נשמע שהתהליך הזה מחולל פלאים! זה מתאים לכל אדם?

"כן, כמעט כל אדם יכול לעבור אימון אישי.. (יש כאלה שלא ואת זה כבר מבינים בפגישה הראשונה)…זה מזכיר לי את הסיפור על האריה, קוף, חתול ודג שהמורה שלהם הקרנף עשה להם מבחן.. והמבחן זה מי שעולה ראשון לצמרת העץ ינצח ויקבל צייון גבוה…מיותר להסביר שזה הזוי ולא כל החיות מסוגלות לטפס על עץ…לפעמים גם מאיתנו מצפים משהו… וכשאנו לא עושים זאת אנו מרגישים תסכול… כאן באימון אנו לומדים את היכולות שלנו ואנו בוחרים לפעול לפי מי שאנו ולא לפי מה שמצפים מאיתנו… וגם אם מצפים מאיתנו.. לפחות נדע את זה."

 

שיר לסיום תוכלי לתת טיפ קטן לקוראים שלנו?

"הטיפ הכי כנה שאני יכולה לתת זה פשוט מאוד תעברו את התהליך, זה יכול להיות דרך שיר אלבז או אפילו דרך מאמן אחר פשוט תעשו את זה זה שווה ואני מבטיחה לכם שתגלו על עצמכם דברים ועוצמות שלא ידעתם שקיימים בכם."

 

שיר תודה רבה על הזמן שפינית לי לראיון, אין ספק שעכשיו המשמעות של תחום הקואוצ'ינג הרבה יותר ברורה לי אישית ואני בטוח שגם לקוראים שלנו. איך הם יכולים ליצור איתך קשר ולשמוע עוד פרטים על התהליך?

"כל מי שמעוניין לשמוע עוד פרטים אני מזמינה אותו לשיחת ייעוץ טלפונית ללא עלות בה אנו נבין ביחד איך אני יכולה לעזור והאם התהליך מתאים ספציפית למקרה הזה"